Propolis

Pridané: 06.02.2018

Pomocník sa širokou škálou účinnosti
Propolis pôsobí antibakteriálne a perfektne dokáže ochrániť celý úľ proti rôznym zdrojom nákazy. Je to rovnaké, ako keď dezinfekčným čistiacim prostriedkom umyjete kúpeľňu - zničíte všetky baktérie a vytvoríte vrstvu, na ktorej nejakú dobu žiadna ďalšia neprežije. Propolis vieme od včielok šetrne odobrať a prostredníctvom našich kozmetických a ďalších produktov náležite zužitkovať.

PLEVA Včelí tmel – propolis


Propolis – slovo gréckeho pôvodu, znamenajúce predmestie, poznáme v našich končinách skôr pod slovenským ekvivalentom včelí tmel. Ide o tmavohnedú živicovitú látku, produkt včelej práce. Tento úžitkový hmyz ho zbiera z kôry a pukov stromov a iných rastlín, a usilovné robotnice ho používajú na spevnenie svojich úľov. Odtiaľ je následne človekom zozbieraný, pretože využitie nájde aj v ľudských rukách a práve dnes si o jeho priaznivých účinkoch niečo povieme.

O zdravotných benefitoch propolisu sa vie už tisícročia. Je zmesou rôznych živíc, éterických olejov, vosku, aminokyselín, rastlinných balzamov, vitamínov a minerálov.

Jeho účinky sa môžu od úľa k úľu líšiť, dôležitú úlohu zohráva to, v ktorej oblasti bol zozbieraný. Preto môže mať propolis z jedného regiónu účinky, ktoré iný včelí tmel mať nebude. Aj kvôli tejto skutočnosti je propolis ešte stále horúcou témou v zdravotníckych kruhoch a predmetom rôznych klinických testov.

Vo všeobecnosti sa mu však pripisujú účinky podporujúce imunitný systém človeka, je vnímaný ako účinný bojovník proti rôznym baktériám a vírusom. Spomínajú sa antibiotické, aj antiseptické (teda také, ktoré ničia choroboplodné zárodky) vplyvy. Nezanedbateľné sú aj jeho dermatologické účinky – často je využívaný pri ošetrovaní rôznych druhov akné, bradavíc a zápalov, ale aj popálenín a najmä povrchových rán, keďže urýchľuje ich hojenie.

Okrem toho dodáva pokožke mladistvý vzhľad, čiže je vyhľadávaným kozmetickým artiklom.

Pozitívne pôsobí aj v ústnej dutine, tlmí bolesť zubov, používa sa na liečbu aftov a zápalov ďasien.

Dokáže stimulovať tráviacu sústavu človeka, čím prispieva aj k efektívnejšiemu spaľovaniu podkožného tuku – ideálny na chudnutie.

Ľudia po ňom siahajú aj v chrípkovej sezóne, dokáže zmierniť a potlačiť príznaky prechladnutia.

Dostať ho najčastejšie vo forme tinktúry – kvapiek, pleva.sk Vám však ponúka širokú škálu produktov s propolisom ako napríklad, mydlá, zubnú pastu, ústnu vodu, pleťové krémy, pleťové/vlasové vody a mnoho ďalších.

Pri užívaní propolisu však treba dávať pozor, týka sa to najmä alergikov. Odporúča sa dávkovať ho opatrne, nech človek vidí, aký má propolis na jeho telo a organizmus vplyv.

Propolis si na našej stránke môžete zakúpiť vo forme kvapiek: Propolisové kvapky - tinktúra 22 g, Propolisové kvapky - tinktúra 48 g alebo v surovej forme Propolis surový 20 g (na balíček 20g surového propolisu stačí 0,5l minimálne 60% alkoholu)

 

Viac o konkrétnych účinkoch propolisu nájdete na internete. Prípadne nás neváhajte kontaktovať na emaily: info@pleva-sk.sk, alebo info@pleva.sk kde Vám radi zodpovieme na Vaše konkrétne otázky.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2013 - 2020 © Pleva-sk.sk