Včelia materská kašička

Pridané: 22.02.2018

Materská kašička je naozaj unikátnym včelím produktom..

Včelia materská kašička

 

Materská kašička je naozaj unikátnym včelím produktom, ktoré robotnice vylučujú zo svojich žliaz.

Kŕmia ním najmä larvy a matku úľa, ktorá vďaka tejto výživnej látke dokáže žiť oveľa dlhšie, než ostatné včely, a dokáže klásť vajíčka obdivuhodným tempom.

Človek si tento včelí božský nektár všimol a netrvalo dlho, a začal skúšať jeho vplyv aj na svoje zdravie.

Výsledky boli prekvapujúce, včelia materská kašička má medzi „produktami“ tohto úžitkového hmyzu naozaj výsostné postavenie.

Svoje využite našla ako v kozmetike (jej omladzujúce účinky poznali ako starí Egypťania, tak Rimania), tak aj v medicíne.

 

Prečo je ale kašička, celosvetovo spájaná s prívlastkom royale – kráľovská, taká vychvaľovaná? Nuž, poďme si o jej blahodarných účinkoch niečo povedať.

 

Ide o vskutku výživný produkt, plný sacharidov a bielkovín. Obsahuje taktiež pre ľudské zdravie nenahraditeľné aminokyseliny, vitamíny B1, B2, B6 (a mnohé ďalšie), značné zastúpenie minerálov, steroly, fenoly a ďalšie. Ak sa používa s mierou, je ideálna ako výživový doplnok. Neodporúča sa však ľudom, ktorí trpia alergiami na včelie produkty a kontraindikované je aj podávanie deťom, keďže urýchľuje pohlavné dospievanie. Pôsobí stimulačne, preto by sa nemala užívať večer.

Má celý rad zdravotných benefitov: podporuje dobrú náladu a pokojné nervy, zlepšuje pamäť, má tonizujúce účinky, skrátka blahodárne pôsobí na celú nervovú sústavu. Samozrejmosťou sú posilnenie imunity, detoxikačné a antimikrobiálne účinky, normalizácia krvného tlaku a stavu orgánov. Pre svoje účinky je často využívaná aj v pleťovejtelovej, či vlasovej kozmetike.

Dodáva energiu a tým pádom zvyšuje fyzickú výkonnosť človeka, pôsobí taktiež regeneračne, teda ideálna je aj po namáhavej telesnej aktivite. Materská kašička má taktiež preukázané pozitívne vplyvy na libido a plodnosť, ako u mužov, tak u žien.

U nežnejšieho pohlavia taktiež zvyšuje tvorbu materského mlieka a zmierňuje problémy s menopauzou.

Ideálne je užívať ju čerstvú, vstreknutím pod jazyk, k dispozícii je však aj materská kašička v mede. Odporúča sa pred jej konzumáciou konzultovať ďalší postup s lekárom.

Mnoho produktov s materskou kašičkou nájdete práve u nás na www.pleva.sk v kategórii produkty s materskou kašičkou

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2013 - 2020 © Pleva-sk.sk