Výrobcovia / značky

Štyri tipy na silnú imunitu

Pridané: 19.09.2017

A máme tu nevyspytateľnú jeseň! Sú dni kedy to z okna vyzerá krásne, no teplota niekedy ledva vystúpi nad 10 stupňov a sú dni kedy len prší a prší. Ako si posilniť imunitu a zbaviť sa nachladnutia behom pár dní?

Okrem počasia našu imunitu ovplyvňuje tiež stres, ktorého na jeseň máme až nad hlavu. Po krásnom lete zrazu padáme do kolobehu práce, deťom sa nepáči v škole, do toho veľa vybavovačiek a pošramotených nervov. Často tiež svoje povinnosti nestíhame plniť počas dňa, takže pracujeme do noci a umelo si skracujeme spánok – i to nám výrazne oslabuje obranyschopnosť, organizmu skrátka dochádzajú síly a nemá ich kde načerpať.

Prejavuje se to mnohými spôsobmi, náchylnosť k chrípke, angíne či iným chorobám je len jedna časť. Môže sa nám tiež začať zhoršovať pleť, zvýši sa miera vypadávania vlasov, často se nám začnú robiť afty alebo opary. Všetko to sú typické prejavy stresu, bacily v tom bývajú nevinne.

Máme pre Vás súbor produktov, ktoré vám pomôžu typické jesenné neduhy prekonať. Ktoré to sú?

Aby zmizla nádcha

Na nachladnutie, teda v prvej fáze hlavne na nádchu, najlepšie funguje med s vyšším obsahem vitamínu C – to znamená napríklad s prímesou rakytníka. Na neskoršie odkašlávanie použite med so zázvorom alebo cibuľový čajík.Boľavý KRK bez tabletiek

Na bolesť krku už „céčko“ nezaberie, tam musíte bacily likvidovať väčším kalibrom. Skvele sa nám osvedčil propolis, ktorý sa s ničím nemazná – doporučujeme ústny spreja ústnu vodu s propolisom.
Na AFTY s propolisom

Propolis funguje ako prírodná dezinfekcia, ktorá zároveň napomáha hojeniu. Na afty sú skvelé propolisové kapky, dobre funguje i zubná pasta s propolisom.
 

Posilte si IMUNITU

 

Z prírodných produktov sa nám pre zvýšenie imunity výborne osvedčila materská kašička, chválená je tiež hliva ústricová. A nezabudnite na otužovanie!

Veríme, že vyššie spomenuté rady vám pomôžu prečkať drobné jesenné výkyvy a jedno z najkrajších ročných období si užijete aktívne a naplno. :)zdroj: www.pleva.cz


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár